خانه / انواع چرم / انواع چرم ایرانی و نحوه تشخیص اصل آن

انواع چرم ایرانی و نحوه تشخیص اصل آن

نحوه تشخیص انواع چرم ایرانی اصل کار سخت و دشواری نیست فقط با دو تا چهار نکته می توان به اصل بودن چرم طبیعی اصل پی برد و نسبت اصل بودن آن مطمئن گشت.

دانستن اصل بودن انواه چرم طبیعی با استفاده از راه های شناخت آن کمک زیادی به شخص می کند تا حتی بداند جه کیفیتی از چرم طبیعی را انتخاب کند تا اصلی بودن چرم طبیعی بهتر مشخص گردد.

تاریخچه چرم ایرانی

از گذشته در ایران تجارت چرم و پوست رونق خاصی داشته است. برخی شهرها از جمله تبریز و شیراز مرکز این کار بوده است و حتی شهری مانند همدان، مرکز تولید چرمی به نام چرم همدانی بوده است که از پوست گوسفند تشکیل می شده است. از جمله کارهایی که امیرکبیر در سال 1267 به نمایشگاهی در لندن به عنوان صنایع دستی ابرانی فرستاده است، چرم ایرانی بوده است.

سال 1308 سال تأسیس اولین کارخانه چرم سازی در ایران بود که در شهر تبریز انجام شده است. پس از آن بود که در سال 1311 نخستین کارخانه مدرن چرم سازی در همدان توسط اردشیر یگانگی بنیانگذاری شد و در واقع فعالیت واقعی صنعت چرم سازی در ایران کلید خورد و چرم ایرانی، مسیر جدیدی را شروع کرد.

انواع چرم ایرانی

انواع چرم و تفاوت های آنها

سه نوع چرم اصلی چرم حیوانی، گیاهی و انسانی است که در این سایت بیشتر به چرم های حیوانی پرداخته می شود. چرم حیوانی از پوست حیوانات به دست می آید که عبارت هستند از گوسفند، گاو، بز، شترمرغ، مار و … .

چرم گوسفند نسبت به بقیه قیمت مناسب تری دارد و البته از دوام خوبی هم برخوردار است.

چرم طبیعی، انواع چرم ایرانی

چرم گاو نیز کیفیت خوبی دارد و با وجود تولید الیاف پیشرفته در دستکش ایمنی، کاربردهای شیمیایی ، پوشش حرفه‌ای موتور سواری و … مورد استفاده قرار می گیرد.

چرم شترمرغ نیز کیفیت بسیار عالی دارد و فرق آن با چرم گاو و گوسفند در برجستگی‌هایی است که به خاطر جای پر شترمرغ در آن مانده است.

چرم ایرانی، کاربردهای مختلفی در ساخت کاپشن، کیف،کفش، شلوار، کراوات، دستکش، کت، کمربند و … دارد.

چرم شترمرغ، چرم ایرانی، چرم ارج

نحوه تشخیص چرم اصل و مصنوعی توسط مشتری

در چرم ایرانی مانند همه چرم های دیگر، تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی که توسط انسان ساخته شده است، در بسیاری موارد دشوار است و نیاز به اطلاعات و تجربه مناسبی دارد.

گاهی اوقات کالاهایی که با چرم اصل تولید شده باشند دارای شناسنامه خاص و برند معروفی هستند که خیال مشتری را راحت می کند. ولی در بسیاری موارد ممکن است چنین چیزی مهیا نباشد.

برای تشخیص چرم اصل، چند راه وجود دارد؛ اگر بخشی از کالا به نحوی باشد که بتوان قسمتهای برش خورده آن را دید و حالت پلاستیکی را در آن تشخیص داد، معلوم می شود که چرم اصل نیست. دیگر اینکه چرم اصل و طبیعی، بسیا نرم و منعطف است.

راه بعدی اینست که چرم را بو کنید. چرم طبیعی بوی مشخصی دارد که به هیچ وجه نمی توان آن را کپی کرد بنابراین با شناخت بوی چرم اصل، همیشه می توان آن را تشخیص داد.

یکی از طرق دیگر اینست که بافت چرم مصنوعی به صورت الگویی قابل تشخیص است. یعنی اگر گره هایی در چرم مشاهده کردید که به صورت شبکه ای است، حتما یک چرم مصنوعی در دست شماست.

نکته آخر اینکه چرم مصنوعی دارای پوشش مصنوعی در پشت خود است که هنگام برش، آسیب می بیند و کاملاً مشخص است. برای خرید چرم ایرانی می توانید از بخش ارتباط با ما اقدام فرمایید.

انواع چرم طبیعی


راه های ارتباطی با مدیر فروش:
جهت خرید چرم شترمرغ میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سعید رحیمی (مدیر فروش چرم شترمرغ )
شماره موبایل: 09129489233
فکس: 0218974847
سامانه پیام کوتاه: 30004554554415
تلگرام: arjleather@
اینستاگرام: arjcharm
پست الکترونیکی: arjleather@gmail.com
آدرس: مشهد - تهران: فرجام

مطلب پیشنهادی

انواع چرم شترمرغ کراست

تولید انواع چرم شترمرغ کراست

با تولید انواع چرم شترمرغ کراست ، نگرانی ها بابت عرضه بهترین نوع چرم خام …